V minulosti jsme se účastnili těchto soutěží

18 květen 2024

Rallye Český Krumlov 2024

51. ročník Rallye Český Krumlov se jede ve dnech 17. a 18. května 2024. Tato dnes již tradiční soutěž vstupuje do své druhé padesátky a my u toho nebudeme v květnu chybět. Program rallye a seznam posádek naleznete přímo na stránkách pořadatele zde

26 duben 2024

Rallye Králíky 2024

Zahajovacím dílem Českomoravského poháru v rallye byla i letos Rally Králíky. V oblasti podhůří Orlických hor a Králického sněžníku se jelo 8 atraktivních rychlostních zkoušek, které navazují na Labskou rally, která se v minulosti jezdila v rámci sprintů, naposledy v roce 2006. Pořadatelům, kteří jsou stejní jako v případě Podorlické rallye, vyšlo se zázemím vstříc město Králíky, kde bylo centrum celé soutěže. Prohlédněte si fotogalerii z Rallye Králíky na tomto odkazu

19 duben 2024

Rallye Šumava Klatovy 2024

Letošní Rally Šumava Klatovy je už 58. ročníkem – poprvé se jela už v roce 1964. V té době totiž nastal v Československu rozkvět automobilových soutěží. Rally Šumava Klatovy je vůbec nejstarší rallye v České republice. Bohužel po tragické nehodě posádky č. 55 se pořadatelé s jezdci domluvili na předčasném ukončení závodu. Sobotní RZ4-6 a nedělní RZ7-10 byly zrušeny. Fotografie z této soutěže naleznete na odkazu v galerii.

06 duben 2024

Kowax Valašská Rally ValMez 2024

Úvodním závodem Mistrovství České republiky je právě Valašská rally. Historicky nás čeká už 42. ročník této velice oblíbené soutěže, výjimečně se jede jako jednodenní rallysprint. Tento závod se poprvé jel v roce 1982, v seriálu Mistrovství ČR v rallye se poprvé objevil v roce 1990 (tehdy ještě šlo o MČSFR). Jako rallyesprint se jelo naposledy v roce 2016, letos tomu tak v okolí Valašského Meziříčí bude znovu. Údajně však pouze na jeden rok.

05 leden 2024

37. Jännerrally 2024

Jänner Rallye je stále významnou soutěží v rakouském šampionátu a představuje výzvu pro všechny účastníky, přestože část své tradiční délky ztratila. Zvláště pak za typicky lednového počasí, které letos v okolí Freistadtu panovalo. Soutěž začala v první pátek roku 2024 v divácké aréně Lasberg. Na startu rakouského národního mistrovství v rally 2024 se fanoušci ve Freistadtu těšili zajímavé zimní podívané.

2023
21 červenec 2023

Rally Příbram 2023

Letošní Rally Příbram je už 42. ročníkem populární soutěže v okolí tohoto města. Předloni se závod nekonal z finančních důvodů, loni už se ale sponzor našel a zůstal i pro letošní ročník. Na celkem 8 rychlostních zkouškách jsme viděli velmi atraktivní podívanou. Více fotografií z této povedené soutěže naleznete na odkazu v galerii.

07 červenec 2023

Bohemia Rally 2023

Jubilejní 50. ročník Rally Bohemia opět nabídla zajímavou podívanou. Ti nejlepší čeští jezdci rallye se utkali na tradičním závodě, který se konal v okolí Mladé Boleslavi. Více fotografií z této povedené soutěže naleznete na odkazu v galerii.

03 červen 2023

17. Lak Racing Rallye Plzeň 2023

Rallye v Plzni je teprve druhým podnikem Rallysprint série, která je součástí Mistrovství ČR v rally. Ačkoliv se uskuteční už 17. ročník, bude Plzeňská rally v této sérii teprve potřetí v historii. V okolí Plzně se mělo jet už v roce 2020, nakonec ale byl závod kvůli koronaviru zrušen. Další ročníky už proběhly dle plánu, byť tedy poprvé bez diváků. V rámci Rally sprint série, patřící do MČR v rallye, se jel plnohodnotný závod i s fanoušky až loni, letos tomu tak bude znovu. Jede se jen měsíc po známé rally v Kopné.

29 duben 2023

1. Rallye Králíky

Českomoravský pohár v rallye se těší na novou zastávku, která dokonce celou sezonu otevírá. V okolí města Králíky v Pardubickém kraji, nedaleko Polska, se pojede 8 atraktivních rychlostních zkoušek. Kralická rallye má navazovat na Labskou rally, která se kdysi jezdila, naposledy však už v roce 2006. Pořadatelům, kteří jsou stejní jako v případě Podorlické rallye, vyšlo se zázemím vstříc město Králíky, kde bude centrum celé soutěže. Rychlostní zkoušky se jely v okolí tohoto města, ale také poblíž Žamberku.

21 duben 2023

57. Rallye Šumava Klatovy

Již tradiční podnik, Rally Šumava Klatovy se poprvé startoval v roce 1964. Letos pořadatelé připravili měřené úseky v celkové délce téměř 150km. Povrchem byl výhradně asfalt. Více fotografií z této povedené soutěže naleznete na odkazu v galerii.
31 březen 2023

41. Valašská Rally ValMez

KOWAX Valašská rally ValMez odstartuje pátou desítku svých startů na řadě známých úseků, ale rovněž s jednou zásadní novinkou, která posádky i fanoušky zavede až do samotného centra Moravskoslezského kraje, do Ostravy. Soutěž bude zařazena do seriálů FIA European Rally Trophy, Mistrovství ČR v rally a v rally historických automobilů.

Naše technika byla středem zájmu nejenom kamery České televize, jak se sami můžete přesvědčit ZDE.